Pomohlo mi
Odborníci radí...
mudr kacerovskaDoc. MUDr. Denisa Kacerovská, Ph.D.
mudr dolejsova MUDr.
Milena Dolejšová, Ph.D.
mudr truchlaMUDr.
Jana Truchlá
mudr kurkovaMgr.
Renata Kůrková
Tenhle web vznikl vlastně náhodou. Potkaly se dvě… Obě měly dlouhodobé problémy se zdravím a oběma pomohly produkty od Health & Beauty. Pomohly tak, že ty dvě to chtěly dát vědět dál. A tak se potkaly ještě s dalšími a vznikl tenhle blog. Někteří z nás přivedli i odborníky, kteří jim pomohli a kteří nemají problém mluvit za sebe. Děkujeme jim. Nevnucujeme nikomu žádné výrobky ani postupy. Ale všechny zkušenosti a příběhy tady popsané jsou pravdivé.
Proto jsme ho nazvali POMOHLO MI.
lopuch

Pro inspiraci a pomoc ostatním. Trápila mě artróza na hranici 2. a 3.stupně a lupénka, kterou jsem měl již v kostech.Když byla pořešene artróza a došlo k velkému zlepšení pohyblivosti, přišlo na řadu i řešení kožního onemocnění. ALOE VERA gel FREEDOM piji již 5.rokem, 1ml/1kg váhy/1den. K tomu střídavě přidávám PROBALANCE 2x2 tablety denně.Mind Master 2 lahve na měsíc. Colostrum kapsle 2x denně 1 tabletu. Protože mám lupenku v suché formě, tak na postižená místa stříkám Sprej 1.pomoci a mažu Ochranný krém s propolisem na den a na noc Koncentrát z Aloe Vera - nemaže tolik ložní prádlo! K mytí používám Aloe Vera mycí emulzi. Tato sepsaná kombinace produktů byla aplikována cca 5 měsíců. Výsledky jsou viditelné a moc díky! Hodně zdraví všem

                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Josef

Dětský atopický ekzém svědí tak, že si jej dítě rozškrábe do krve, aby přehlušilo svědění. Kdo nezažil, jen stěží pochopí. Zavazujete, používáte jakousi svěrací kazajku na spaní, aby si dítě hojící část nedrápalo a v nestřežené chvíli máte ložisko opět do krve. Tady je každá rada drahá.Atopiský ekzém se vyskytoval v potních rýhách , lokálně - pod koleny a zápěstí. Nejříve jsme upravili stravu - vyloučení alergenů, zařadili jsme velký podíl zelené zeleniny, úplně eliminujeme cukry. Doplnili jsme Aloe Vera gel Broskev 1ml/1kg váhy/1 den dávka ráno a večer. Přidali jsme pravidelně PROBIOTIK 12 od LR 1 tabletu denně - večer, na mokré svědivé zinkovou mast a po zaschnutí Aloe Vera krém s propolisem. Stav po 1,5 roce výrazně zlepšen.  Doufáme, že máme to nejhorší za sebou a imunita je posílena!

                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Jana

foto Atopický ekzém.jpg

Colostrum je hlavním klíčem ke zdravému trávení. Colostrum nejen chrání trávicí trakt před ošklivými bakteriálními infekcemi, ale také snižuje toxicitu těchto infekcí a opravuje sliznici trávicího traktu. V jedné z provedených studií se ukázalo, že colostrum obsahuje velmi vysoké množství látky, kterou vědci nazývají kouzelnou přísadou – pankreatický enzym trypsin, která se přímo podílí na opravách trávicího traktu.

Trénovaní sportovci a zejména běžci často trpí syndromem zvýšené propustnosti střev – stav, ve kterém se poškozují střeva v důsledku zvýšené propustnosti střevní výstelky. Studie vedená profesorem medicíny Rayem Playfordem prověřovala skupinu atletů. Atleti běželi 20 minut na 80% jejich aerobního maxima a poté poskytly týmu vzorky své moči pro zhodnocení. Tým zaznamenal nárůst o 250% propustnosti střev, stejně jako zvýšení tělesné teploty o dva stupně, díky tréninku. Po 14 dnech užívání colostra vědci zopakovali experiment a zaznamenali snížení propustnosti střev o 80%. Mezi další sportovní přínosy colostra patří – prodloužená výdrž, prevence infekce horních cest dýchacích a zvýšená hladina anaerobní síly .

                                                                                                                                                                                                                                                                            Atletický klub Brno

Pracuji v Základní škole jako učitelka, když jsem ve svých 35 letech otěhotněla, byl to zázrak a chtěla jsem to nejlepší pro sebe a miminko.

Než začnete užívat colostrum v těhotenství, je vždy jasné, že se musíte poradit se svým lékařem – bez toho vlak nejede. I od svého lékaře se ale nedozvíte jasnou odpověď, jestli ano nebo ne. Potravinové doplňky z colostra nejsou léky a málokterý lékař vám řekne – ANO, colostrum pomáhá. Tak to bylo i u mě. Měla jsem vyzkoušené výrobky značky LR a věřila jsem jim, hlavně colostru, protože mi kolikrát zachránílo od chřipek a viróz. Dle zahraničních prací a dle zkušeností lékařů se colostrum nedoporučuje užívat v prvních třech měsících těhotenství. Z mnoha diskuzí, ať už internetových nebo osobních, vím, že lidé, kteří colostrum užívají, jsou méně nemocní a po trvalejším užívání colostra předchází nemoci úplně. Tak to bylo i u mě, přestože chřipky řádily, děti chodily do školy s kašlem a rýmou, já jsem vše bez problémů zvládla. Užívala jsem vždy 3 měsíce vcelku a 1 měsíc s pauzou. DOPORUĆUJI.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                Magda                                      

Colostrum – pro někoho nic neříkající slovo, pro mnohé tekutina, bez které by nebylo ráno ránem.

Italská studie z roku 2007 říká, že potravinové doplňky z kravského colostra brání chřipce účinněji než vakcína proti chřipce. Výzkumní pracovníci v San Valentinu porovnávali účinnost tablet z colostra (900 mg, jednou ráno) s očkováním proti chřipce na zdravých jedincích ve věku 30-80 let. Výzkumníci se zabývali počty chřipkových epizod během dvou měsíční léčby a ještě měsíc poté. Jejich zájem se také orientoval na počet dní, kdy byli testovaní lidé nemocní. Lidé, kteří užívali potravinové doplňky z colostra, vykazovali nižší počet případu onemocnění chřipkou než lidé, kteří byli očkováni proti chřipce. Studie také říká, že počet chřipkových dní u lidí, kteří užívali colostrum, byl třikrát nižší než u lidí, kteří byli očkovaní.

Laktoferin, látka obsažená v colostru, je jedna z nejmocnějších podpor imunitního systému a živin, kterou známe. Je velmi důležitý nejen pro svou obranu proti jakémukoliv typu infekce, ale také pomáhá udržet imunitní systém proti přehřátí a mnohým zánětům. Nové studie ukazují, že laktoferin je manažerem imunitních buněk a pomáhá optimalizovat a koordinovat útoky vetřelců.

Na českém trhu se setkáme s několika společnostmi nabízející colostrum jak v tekuté formě, tak ve formě kapslí. Důležitým ukazatelem pro výběr colostra je jeho zpracování a doba odběru po porodu. Tekuté colostrum by mělo být bez mléčných bílkovin a odtučněné, aby byla zaručena maximální účinnost. Colostrum by také mělo být vyráběno šetrnou formou mikrofiltrace a nemělo by být pasterováno. Chuť tekutého colostra má specifickou chuť, která může leckoho odradit, nicméně se dá kombinovat např. s mlékem nebo smetanou, kdy se kraví chuť minimalizuje. Je třeba se vyvarovat zapíjení colostra teplými nápoji, protože colostrum je citlivé na vysoké teploty. Čtěte pozorně příbalové letáky a doporučení.Na trhu se setkáte také s kapslemi. Podle čeho vybírat kapsle? Mezi nejdůležitější ukazatele patří množství Imunoglobulinu (IG) a samotný obsah prášku v kapsli (mg). Čím více Imunoglobulinu v kapsli, tím lépe.

                                                                                                                                                                                                                                                                                          MUDr. Jana

Po 1. týdnu / červenec 2017 /, co jsme začali používat u roční dcery AVgel Broskev a 1 kapsli probiotik12 a dětskou kosmetiku Baby Lotion z Aloe vera musím říct, ze Kaje se začal ekzem dost zhoršovat. Asi je to tím, ze se čistí. Tolik zelené zeleniny jsme snad nesnedly za poslední rok.. věřím, ze to pomůže.  Po 2. týdnu pravidelného používání doporučených výrobků a po úpravě stravy, co jste mi doporučila hlásím , ze ekzem zmizel, je to možné? Zatím je druhy den bez ekzemu, jen zůstaly stroupky, jak si to skrabala. Tak uvidíme. Hlásím, že 15.8. to bude měsíc. Kaja už má ten ekzem z 90% pryč. Má ještě malé flicky u prstiku nahore na chodidlech a na jednom zápěstí. Jinak už ani není poznat, ze nějaký ekzem měla.Co se týká Karolinky ekzemu, jste první, která měla radu nad zlato. Díky.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Petra

 

Asi 15 let jsem trpěla na časté migrény, takže jsem pravidelně užívala léky od neurologa. Před rokem jsem začala užívat léky na zvýšenou hladinu cholesterolu a dostala jsem silný zánět cév do celého těla! Nemohla jsem se smířt s tím, že záněty a bolesti jsou přiměřené mému věku a že se s nimi musím naučit žít podle slov lékaře. Bylo mi 60let a tak jsem začala zkoušet bylinky, homeopatika vitamíny a doplňky z lékárny. Tyto přípravky mi neublížily, ale ani mi nepomohly. Byla jsem ze všeho unavená a zoufalá.

V 25 letech mi byla diagnostikována Crohnova choroba v tenkém střevě  v agresivní, píštělové podobě! Začala antibiotická, kortikoidová a imunosupresivní léčba, která byla zpočátku úspěšná. Nicméně po 3 letech píštěle opět rostly až jsem musel absolvovat operaci. Po operaci jsem se dostal  k výrobku Colostrum, říká se, že tonoucí se stébla chytá - tak jsem se colostra chytil a už jej nepustil.

Nedá mi, abych nepřidala pozitivní zkušenost u onemocnění Crohnova choroba. V loňském roce bylo dceři 13 let, když bylo provedeno, sono, kolonoskopie a provedená vyšetření potvrdila diagnózu NSZ - Crohnovu chorobu. Byla nasazena dieta, nutridrinky a pentáza, první střevní potíže odezněly, ale dcera byla stále unavená a často měla virózy, zvýšené teploty atd.

Na více než 11 000 pacientech v USA byly provedeny randomizované dvojitě slepé studie, kde se prokázalo, že kvalitní OMEGA3 mastné kyseliny snižují četnost kardiovaskulárních onemocnění až o 45%!/ Zdroj:časopis LANCET - nejrenomovanější světový lékařský časopis / Skutečně důvod, že Češi nemají ve stravě dostatek OMEGA3 z ryb, je hlavní příčinou toho, že v úmrtnosti na kardiovaskulární onemocnění mají 2. místo hned za Skoty!

V neděli po odpoledním spánku si 4,5 letý synek stěžoval na bolest nohy v oblasti stehna. V průběhu několika hodin se bolest zhoršila. Při jakémkoli změně polohy těla začal plakat bolestí a bez pomoci se ani neotočil v posteli, ani nezměnil pozici v sedě, o chůzi nemohla být ani řeč. V pondělí ortoped provedl rentgen (negativní nález) a sono kyčle s nálezem "tekutiny", diagnoza - viroza v kyčelním kloubu.

Dcera byla ve 4 letech diagnostikovaná alergologem na Polinózu - Sennou rýmu. Údajně nejčastější alergii u nás. Nikdo z naší rodiny alergie nikdy neměl. Vždy na jaře, když začaly kvést stromy, trávy a objevoval se pyl, měla nejen dlouhotrvající rýmu, ale hlavně záněty očí i zánět nosních dutin a kašel!

Antioxidanty jsou pokládány za protivníky volných radikálů, což jsou nestabilní části odvozené od sloučenin kyslíku. Volné radikály mohou organizmu významně škodit tím, že poškozují buňky v těle.Tato situace nastává tehdy, když volné radikály převáží nad antioxidanty a způsobí tzv. oxidační stres.

Co je to nařízení o zdravotních tvrzeních?

Jedná se o nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin, které vešlo v platnost 1. července 2007, a to pro všechny členské státy EU.
Toto nařízení se týká veškerých firem distribuujících potravinové doplňky, tedy i HEALTH&BEAUTY.
Nařízení o zdravotních tvrzeních udává, že veškerá zdravotní tvrzení, jimiž prezentujete své výrobky, musí být schválena Evropskou komisí. Zjednodušeně – není možné dát doplňku stravy přívlastek „léčivý“ nebo „zdravý“, pokud to evropská komise nepotvrdí.

Pokud naslouchám svému tělu, cítím, když na mě "něco leze" - jsem unavenější, začíná mi být zima/nemůžu se zahřát, bolí/svědí/pálí mě v krku, začíná mě bolet hlava/dutiny... ale každý má možná jiné projevy počínajícího nachlazení.
V tomto stadiu nasazuji mohutnou - již po několikáté osvědčenou kombinaci:
- Colostrum (nejlépe nalačno, ale raději co nejdříve, i kdyby to nalačno nebylo!) - 2 kapsle nebo tekuté minim. 15 ml (někdo si dá i 50 ml úvodní dávku!), poté pokračuji v režimu 3x denně 2 kapsle nebo 15 ml

Chci se zeptat

logo facebook