Pomohlo mi
Odborníci radí...
mudr kacerovskaDoc. MUDr. Denisa Kacerovská, Ph.D.
mudr dolejsova MUDr.
Milena Dolejšová, Ph.D.
mudr truchlaMUDr.
Jana Truchlá
mudr kurkovaMgr.
Renata Kůrková
Tenhle web vznikl vlastně náhodou. Potkaly se dvě… Obě měly dlouhodobé problémy se zdravím a oběma pomohly produkty od Health & Beauty. Pomohly tak, že ty dvě to chtěly dát vědět dál. A tak se potkaly ještě s dalšími a vznikl tenhle blog. Někteří z nás přivedli i odborníky, kteří jim pomohli a kteří nemají problém mluvit za sebe. Děkujeme jim. Nevnucujeme nikomu žádné výrobky ani postupy. Ale všechny zkušenosti a příběhy tady popsané jsou pravdivé.
Proto jsme ho nazvali POMOHLO MI.
lopuch

Počátkem roku 2019 jsem se rozhodl snížit svoji hmotnost a hlavně objemovou velikost. Oblečení bylo velikosti XXXL. V prvním kroku jsem odboural ze stravy pečivo. Do léta bez pečiva a zmenšením procí se mi snížila hmotnost o pár kg a současně jsem si zvykl na menší porce. V srpnu, díky zdravotnímu stavu jsem vzal dietu vážně dle návodů lékařů z infolinky LR. Aloe Vera gel Broskev 2ml/1kg váhy/1den, minerály Probalance 3xdenně 4 tablety. K tomu jsem zcela změnil jídelníček. součástí změny byla náhrada snídaní a obědů za koktejly a tyčinky Figuaktiv s vlákninou. Zcela jsem vyloučil ovoce. Jedl jsem zeleninu, maso, jako  přílohu jen brambory ve slupce a luštěniny všeho druhu. Za 3 měsíce jsem si na tento způsob navykl a snížil svoji hmotnost na 80kg.Proti zimní váze jsem o 28kg lehčí. Velikost mého oblečení je L.Nemám v plánu měnit své návyky. Stojí za to je mít....

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Standa

Názor lékaře: Setkala jsem se za své praxe s množstvím ztv. PATOLOGICKÉHO HUBNUTÍ. Je to stav, kdy břišní tuková rezerva zůstává nezmenšena a dochází tak k úbytku vlastního svalstva. Hubneme sice na váze, ale je to na úkor svaloviny. Končetiny jsou pak tenké, ale břicho zůstává. Při nedostatečném množství bílkovin v dietě / časté vlastní pokusy o redukci váhy nebo nekvalitní diety / dochází k rozpadu svaloviny a jejím rozkladem pak vznikají aminokyseliny, které pak tělo využívá pro tvorbu látek, které nezbytně potřebuje pro provoz vlastního těla.Jsou to hormony - např. štítné žlázy, protilátky-imunoglobuliny, které jsou důležitou součástí imunitního systému, neurotransmitery v mozku, které jsou potřebné pro jeho správnou funkci, enzymy potřebné pro řadu biochemických pochodů v těle atd. Je-li ještě k tomu navíc nízký přísun kalorií, pak se stávají i jejich alternativním zdrojem a tukový polštář si pak tělo šetří! Dostatek bílkovin v dietě zabraňuje i tzv. jo-jo efektu po ukončení diety! Jestliže díky kvalitní redukční dietě zůstane svalová tkáň zachována, pak během procesu hubnutí významněji neklesá tzv. klidový energetický výdej, který představuje významnou část spotřeby energie organismem. Doporučuji redukovat váhu s vyváženým jídejníčkem, pohybem, dostatečným pitným režimem a vždy s rozmyslem!

Rozpustná vláknina FIBER BOOST má mimořádně sytící účinek! Snižuje hladinu cukru, snižuje hladinu cholesterolu a zvyšuje kyselé prostředí v tlustém střevě což má nejen protinádorový účinek, ale i účinek na imunitní systém střev,i celého organismu! Je nekalorický, reguluje vstřebávání tuků a cukrů, reguluje trávení, váže vodu ve střevě a podporuje vnitřní pročištění!

Mám dotaz ohledně zdroje bílkovin v Proteinu Figuaktiv. Zatím jsem se setkala ve fitness prodejnách s 1-2 zdroji nejčastěji z vaječných bílků.

Odpověď: Nutriční terapeutky - Proteinový nápoj Figuaktiv obsahuje 80% bílkovin z 5 zdrojů: syrovátkový protein, kasein, mléčný protein, protein z vaječných bílků a sojový protein. / vzácnou kombinaci rostliných i živočišných složek /.Navíc obsahuje hořčík a vitamín B6, které podporují tvrorbu vlastních bílkovin svalstva. Je ochucen vanilkou a umělým saldidlem - sucratozou z cukrové řepy. Dávkování je 1 odměrka do 125ml vody nebo nízkotučného mléka. Balení je na 30 dnů. Užívá se na noc vzhledem k dlouhodobému pocitu sytosti. Redukuje " návaly vlčího hladu ".Každá správná redukční dieta by měla obsahovat minimálně 30% bílkovin z celkového energetického příjmu. 

Letos jsem si předsevzala, že shodím 10kg a naučím se správně stravovat. Začala jsem odkyselovat a srovnávat si acidobazickou rovnováhu. Probalanc 3x denně 4 tablety mi pomohl s vyrovnáním kyselin a zásad za 12 dnů. Shodila jsem 2 kila. Nejím cukry, pečivo a přílohy. Nahradila jsem všechny jídla Figuaktiv komplexním programem: k snídani jahodovo banánový koktejl s mlékem + 1/2 banánu. Je výborný a nemám hlad. K obědu si dávám slanou tyčinku s příchutí mozarela a rajčata ta je vynikající!!! K večeři různé polévky. Nejvíce mi zasytí Fiber Boost, kde je velký podíl vlákniny, ten si dávám k svačině.Vozím si ho v šejkru i do práce. Je pravdou, že se násleně nutím do večeře, protože po něm nemám vůbec hlad. Přestože jsem dnes jen o -3,5kg lehčí, na centimetrech je to více a vejdu se lépe do kalhot! Mám dobrý pocit a cítím se skvěle. Doporučuji začít!

                                                                                                                                                                                      Dana

Shodila jsem letos 15kg! Jsem na sebe pyšná a podělím se s vámi o doplňky, které mi pomohly. Nutriční poradkyně mi doporučila PROBALANCE na srovnání acidobazické rovnováhy!Následně jsem omezila sacharidy - brambory, rýži, těstoviny, pečivo a cukry! Pila jsem 4dcl na 10kg váhy, ale před jídlem!!! Každé ráno sklenici vody s citronem. 1. týden byl odlehčující a čistící. Další týdny již jsem přijímala jídlo  5x denně. Pila jsem zelený čaj Figuaktiv, který obsahuje citronovou trávu, kopřivu,lékořici, listy maté, lapacho...ten mi eliminoval chuť na sladké. K snídani jsem si dávala Figuaktiv koktejly s nízkotučným mlékem, k obědu polévku nebo Figuaktiv tyčinku a k večeři zeleninový salát,grilovanou nebo dušenou zeleninu rybu, mozarelu s rajčaty, polévku a ještě Proteinový koktejl. K svačině jsem měla Fiberboost s vlákninou, který chutná jako frapé! Strava byla pestrá a neměla jsem vůbec pocit hladu. Naopak zpočátku to bylo na mě hodně jídla. Teď jsem ve fázi, kdy jím pravidelně. Dám si na co mám chuť, koktejl k snídani piju pravidelně a hlídám si stále acidobazickou rovnováhu. Kafe piju 1x denně, někdy si dávám jen Caro a jsem na stejných kilech. Neobjevil se jo jo efekt!

                                                                                                                                                                                                Petra

Používám Proteinový nápoj FIGUAKTIV každý večer po večeři. 1 odměrku zamíchám do nízkotučného mléka - koktejl má chuť jako vanilka nebo sunar! Balení mi vydrží na 1 měsíc a hlavně obsahuje 5 proteinových složek rostlinných i živočišných na podporu svalové hmoty. / standardně jsou v proteinových nápojích 1-2 složky proteinu /Protože chodím dlouho spát, nehoní mi mlsná a nemám návaly "vlčího hladu". V balení je 80% bílkovin, které přispívají k udržení svalové hmoty!Navíc je zde hořčík, který zajišťuje normální činnost svalů a syntézu bílkovin.

                                                                                                                                                                                          Milena

Za obezitou stojí především špatný životní styl! Žila jsem velmi hekticky, jak už to u workoholiků chodí. Nemyslela jsem na sebe natož abych myslela na jídlo. Mým denním příjmem bylo hlavně kafe, kterým jsem zaháněla hlad a mohla si jej dát i u práce! Večer jsem se přejídala, protože jsem si u jídla odpočinula!

Většina lidí na jaře drží dietu, protože se blíží plavková sezóna! Tak tady máte dobrý typ, pokud chcete snížit váhu!

Je mi 55 let a při hubnutí jsem se nadělala spousty chyb! Proto mi dovolte podělit se o zkušenosti a zkrátit vám tak cestu k vysněné váze. Mojí hlavní chybou byl stres! Stres v práci, stres doma, že nic nestíhám, výčitky, že se nevěnuji dětem, nedostatek odpočinku! Až když jsem přehodnotila priority a našla jsem si novou práci, zařadila pravidelný odpočinek a pohyb ....

Co je acidobazická rovnováha? Jedná se o rovnováhu mezi kyselinami a zásadami v organismu. Je důležitá pro udržení stabilního vnitřního prostředí.

Většina Diet funguje 14 dnů, než se váha zastaví. Objevuje se nervozita a návaly hladu, že chcete sníst celou lednici! Začala jsem společně s manželem přemýšlet nad tím co nakupujeme a jíme. Motivací pro nás byla letní dovolená!

Jako většina lidí jsem držela stále diety, až jsem si zničila metabolismus. Na jedné přednášce o redukci váhy jsem si uvědimila, že musím trvale změnit svůj životní styl.

Během 2 let jsem přibrala, tak, že jsem se nevešla do své konfekční velikosti 38 a byla jsem nacpaná ve vel. 40. Když jsem si naposledy zkoušela nový kostým potřebovala jsem vel. 42. To byl moment, kdy jsem si řekla: „ a dost!“
Zainvestovala jsem do Diety 3 kroky, o které jsem četla a slyšela vyprávět a říkala si, když to zvládli jiní, zvládnu to taky. Postupovala jsem přesně podle pokynů.

Chci se zeptat

logo facebook